Letter From The President

Message from the president

Değerli Sektör Dostlarımız,

Etkinlik sektöründe faaliyet gösteren şirket, firma ve kuruluşları tek çatı altında toplayarak etkinlik sektörünün gelişerek büyümesini sağlamayı hedefleyen (YEPUD) Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği 2006 yılında kuruldu.

Sektörün gücüne güç katmak, sektörümüzün daha iyi yapılanmasını ve daha iyi noktalara gelmesini sağlamak için çalışmalarımıza başladık. Yönetim ve İcra Kurulu başkanı olarak, sektörümüzün yüz yüze kaldığı olumsuzlukları asgariye indirmek, sertifikasyon programları ile iş sağlığı ve güvenliği kriterlerini dikkate alınmasını sağlamak ve meslek standartlarına uymayan fikirler ve oluşumlar ile mücadelemiz yine ilk önceliklerimizden.

Sektörümüzü geliştirmeye yönelik her türlü olumlu koşulları yaratmaya devam edeceğiz.

Yönetim kurulumuz ile sektörümüzün birleştirici gücü olma hedefinden hiçbir zaman ayrılmayacağız. Daima bu çatı altındaki üye gücümüzü ve güçlü üye sayısını arttırmayı hedeflemekteyiz.

Yeni Yönetim Kurulu olarak, ilk mesajımız BİRLİKTELİK üzerineydi. Bu sebep ile “sen yoksan 1 eksiğiz” dedik ve kısa süre içerisinde tüm sektör paydaşlarımızı kucaklayarak üye sayımızı kayda değer oranda arttırdık. YEPUD ailesi olarak sektörel standartlarımızı yükseltmek ve bu endüstrinin meslek etiği ve değerleri adına doğru tanımlanmasını sağlamak en büyük temennimiz.

Bu büyük endüstrinin içinde “biz ve bir” olursak birlikte hareket edersek, kollektif akıl, kollektif güç sayesinde derneğimizi ve dernek üyelerimizin temsil haklarını, turizmde, M.I.C.E. endüstrisinde, eğlence dünyasında ve daha birçok platformda temsil etme şansını elde etmiş oluruz. Derneğimizin yeni yönetim döneminde bu bilinçle hareket ve faaliyetlerimizden de takip edeceğiniz gibi son 2 aydır çalışmalarımıza bu yönde hız vermiş bulunuyoruz.

Geçmiş dönemlerde, mesleki eğitimde açtığımız sertifika programlarına BÜYEM (Boğaziçi Üniversitesi Etkinlik Yönetimi Sertifika Programı) ile devam etmekle beraber etkinlik yönetimi programını, üniversitelerin ön lisans programlarına aldırmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.

Bu adımın etkinlik sektörünün lokomotifi olan derneğimiz adına çok önemli bir adım olacağı inancındayız. Diğer çok önemli ve değerli bir kazanım ise Dünya Etkinlik Ödülleri (BEA WORLD FESTIVAL) ‘nin 2019 yılında Türkiye’de yapılması konusunda ikna sürecimizdi. Kasım ayında İstanbul da gerçekleşecek bu büyük organizasyonun sektörümüze katkısı ve yaratacağı ekonomik etki çok büyük olacaktır. Diğer ülkelerdeki bağlantıda olduğumuz dernekler ve sektör örgütleri ile tanıtım ve yazışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz.

Hedefimiz, ülkemizdeki etkinlik sektörünü tanıtmak, yurtiçi ve yurtdışı talepleri arttırmak, var gücümüzle ve yaratıcılığımızı en üst seviyede zorlayarak çalışmak olacaktır.

Derneğimize üye markaların değerlerine değer katmak, dünyaya açılmak ve uluslararası statüde temsil edilmesini sağlamak ve bu destinasyonu eskisinden daha parlak hale getirmeye katkı sunmak en büyük isteğimiz.

Hiç şüpheniz olmasın, derneğimize katılan her yeni üye, yaşadığımız her olumlu gelişme ve elde ettiğimiz her somut kazanım bize hız kazandıracak ve daha güzel yarınlar için hedeflerimize yaklaştırarak değerli YEPUD ailemizin büyümesini sağlayacaktır.
Unutma “sen yoksan bir eksiğiz.