YEPUD

Başkan'dan Mektup

Bizi Tanıyın

Başkan'dan Mektup

Sevgili Etkinlik Sektörü Dostları,

Yaratıcı Etkinlik Planlama ve Uygulama Derneği (Yepud) 15 yıl önce etkinlik sektöründe kurulmuş ilk dernek olma özelliğini gururla taşımaktadır.

2006 yılından bu yana etkinlik sektörünü geliştirmeye, olumlu yönde yapılanmaya, farklı sektörlerden bir çok paydaşı aynı çatı altında toplamayı başarmış ve sektörümüzün gücüne güç katmak için çalışmıştır.

Yeni dönemde değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte ilk amacımız ‘BİR’ olmayı başarmak, aynı çatı altında birlikte olmanın gücünü keşfetmek.  

Farklı etkinlikler ve üyelerimizin ağırlamaları ile sıcak ve samimi ortamlarda uzun soluklu üye buluşmalarının en güzel B2B olduğunu düşünüyor, üyeler arası ticareti bu şekilde geliştireceğimize inanıyoruz.

Yepud Ailesi olarak, bu büyük sektörün içinde birlikte hareket edersek, kollektif akıl sayesinde derneğimizi ve dernek üyelerimizin temsil haklarını, bürokraside, turizmde, eğlence sektöründe, kurumsal kanatta ve daha bir çok platformda temsil etme şansını elde etmiş oluruz.

Geçmiş dönemlerde mesleki eğitimde açtığımız sertifika programlarına BÜYEM (Boğaziçi Üniversitesi Etkinlik Yönetimi Sertifika Programı) ile devam etmekle birlikte, üniversitelerin ön lisans programlarına aldırmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.

Hedefimiz ülkemizdeki etkinlik sektörünü doğru şekilde tanıtmak, yurtiçi ve yurtdışı talepleri etkin bir şekilde arttırmak, yaratıcılığımızı en üst seviyede zorlayarak var gücümüzle çalışmak olacaktır.

Derneğimize üye markaların değerlerine değer katmak, dünyaya açılmak uluslararası statüde temsil edilmesini sağlamak, bu destinasyonu eskisinden daha parlak hale getirmeye katkı sunmak en büyük isteğimiz.

Yepud Ailemize katılan her yeni üye, yaşadığımız her olumlu gelişme ve elde ettiğimiz her somut kazanım ile bize hız kazandıracak ve hedeflediğimiz ve olmak istediğimiz yerde olmamız için ailemizin büyümesini sağlayacaktır.

Tülay AKIN ERGİNCAN
YEPUD Yönetim Kurulu Başkanı